Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi akredite oldu

Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi akredite oldu

Kafkas Üniversitesinin en köklü kurucu fakültesi ve bu yıl 40. yılını kutlayacak olan Veteriner Fakültesi; Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) tarafından akredite edildi.

Veteriner Fakültesinin akreditasyonu Dekanlığın koordinasyonunda; Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü, Fakülte Öğretim Üyeleri, Fakülte idari personeli ve öğrencilerinin özverili çalışması sonucunda gerçekleştirildi.

Akreditasyon sürecini hızlandırılmasında 65. Türkiye Hükûmeti'nde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç’ın yeni hayvan hastanesi ve nekropsi ünitesine kaynak aktarımda önemli katkıları oldu.

Veteriner Fakültesinin kısa ve orta vadedeki hedefleri arasında; Haziran 2023’de Yeni Hayvan Hastanesi ve Nekropsi Ünitesinin açılışını gerçekleştirmek, bütün Türkiye’deki Veteriner Hekimlere Veteriner hekimliği Uzmanlık Eğitim (VUS) vermek ve The European Association of Establishments for Veterinary Education (EAEVE) kapsamında uluslararası akredite olmak yer almaktadır.

kafkas-universitesi-veteriner-fakultesi-akredite-oldu1.jpegkafkas-universitesi-veteriner-fakultesi-akredite-oldu2.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler