• BIST 2.785,16
  • Altın 1033.424
  • Dolar 17.8953
  • Euro 18.2735
  • Kars 17 °C
  • Ardahan 15 °C
  • Iğdır 26 °C

Anadolu Jet Hayırdır?

Yargıç HARMANKAYA

Anadolu Jet “Doğu ve Güneydoğu Tüm Güzellikleriyle Sizi Bekliyor” projesine Kars’ı katmayarak büyük bir hata yaptı.

Anadolu Jet Yönetimi, Mevlana’nın hocası Hasan Harakani Hazretlerini, Kars Kalesini, Dünya Mirasına giren Ani Ören Yerini, 12 Havariler Kilisesini, adı ile kana bulanmış Kanlı Tabyayı ve 90 bin şehidin yattığı turizm merkezi Sarıkamış’ı ve birçok tarihi ve turistik merkezi olan Kars’ı görmezden gelerek, programında Doğu’daki gezilecek turistik yerler listesine almadı!

7 Kasım 2016 – 25 Mart 2017 tarihleri arasında turizm kampanyası başlatan Anadolu Jet, yapmış olduğu reklam çalışmalarında Ankara ve İstanbul’dan; başta Erzurum, Erzincan, Elazığ, Adıyaman, Muş, Gaziantep, Malatya, Mardin olmak üzere Doğu ve Güneydoğunun birçok kentine turizm amaçlı kampanyalı bilet satışı başlattı. Fakat bu iller arasında bölgede turizm açısından çok önemli tarihi bir yere sahip olan Gazi Kars’ı görmemezlikten gelerek öncelikle şahsımı ve bu şehre gönül vermiş insanları üzdü!

Kars'ta turizm sektörünün bu aralar büyük sıkıntılar yaşadığı otellerin doluluk oranlarının yarının altına  bile indiği bir dönemde bölgeye böyle bir çalışmanın ekonomik olarak bir fayda sağlayacağı göz önüne alındığında bu uygulamaya Kars'ın dahil edilmiş olmaması büyük bir yanlıştır, büyük bir hatadır. 

Bu aralar Türkiye tarihinin en çalışkan Bakanı izlenimini edindiğimiz, Ülkemiz için  gecesini gündüzüne katan Kars ve Bölge sevdalısı UHD Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın yoğunluktan ötürü bu uygulamadan haberinin olmadığına adım gibi eminim. Bu haberi alır almaz gerekli işlemleri yapacağından da en ufak bir kuşkum yok.

Benim Bu Konuda Sayın Bakanımıza Naçizane Bir Önerim Var;

Sayın Bakanımızın uygun bir zaman diliminde, bu uygulamaya imza atan Anadolu Jet yönetimini Kars’ta misafir ederek, Kars’ın tüm tarihi ve turistik güzelliklerini onlara tanıtması, o programda Kars'ın da yer alması gerektiğini yerinde göstererek, yaptıkları hatanın farkına varmalarını sağlamak olmalıdır.

Yargıç HARMANKAYA / Gazeteci

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751