• BIST 2.980,00
  • Altın 1016.91
  • Dolar 17.9584
  • Euro 18.251
  • Kars 28 °C
  • Ardahan 22 °C
  • Iğdır 34 °C

Kars’ta “Kurda kuzu’yu kimler teslim etti?”

Yargıç HARMANKAYA

                     Genel Yayın Yönetmenimiz,By Grup yönetim kurulu başkanı, Gazeteci Yargıç Harmankaya'nın, Kars'ta  “Kurda Kuzu'yu Kimler Teslim Etti?” yazısı.

                     Böyle netameli bir yazıyı kaleme almak istemezdim aslında. fakat  mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum partime,Kars’ta Belediye Başkanlığı seçimini kaybettirilmek istenmesi  beni de  ister istemez meseleye dahil ediyor!

Kars’taki siyasilerin  sade ama gerçek hayatlarına nüfuz etme dürtüsü sadece gazetecilerin değil, hepimizin merakıdır aslında. Ama bu konuda  partili olduğum için hiçbir zaman profesyonel bir gazeteci gibi davranamadım ne yazık ki ben.

Ak Parti’nin Kars’ta  Belediye Başkanlığını  neden kaybettiği üzerine eminim hepinizin söyleyeceği bir şeyler vardır.

Kars , Ak Parti için o derece önemliydi ki,

Hiçbir il’e Seçim süresince bu kadar Bakan  gelip gitmedi…

Neredeyse haftada 2 ya da 3 Bakan, bölgeye yapılan ve yapılacak olan  yatırımları anlatmak adına geldi, gitti!

Onca Bakan trafiğine,Milletvekillerimiz  Ahmet Arslan,Yunus Kılıç ve İl Başkanımız Ensar Erdoğdu’nun bire bir, destek ve tanıtım çalışmalarına rağmen, seçim  Kars’ta neden kaybedildi?

İşte bunun analizi Ak Partinin Kars Belediye Başkanlığını neden bu kadar ısrarla istediğinin cevabı kadar önemli.

Bu sorunun Bende tek bir  cevabı var; Aday  Çok ama  çok yanlıştı!

Ve bunu ben ve arkadaşlarım, Başta Ak parti Genel Başkan Yardımcımız  Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere , İl Koordinatörümüz Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz’a,Milletvekillerimiz Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç’a, İl Başkanımız Ensar Erdoğdu’ya  ve yönetim kurulumuza  ısrarla,günlerce,aylarca, belgelerle ve Belediye meclisi olarak yaşadıklarımızla anlatmaya çalıştık!

Ve İş o kadar ciddi bir boyuta geldi ki, Nezvat Bozkuş’un adaylığının kesinleşmesi sürecinden hemen sonra  belediye meclis üyeliği için dosya veren,başta partinin can damarı, SKM Başkanı Şahin Aydın, Şahsım Yargıç Harmankaya  ve 30’a yakın kişi bu adayla çalışamayacaklarını beyan ederek dosyalarını geri çektiler!

AK Parti’nin bu adayla Kars’ta  belediyeyi kazanacağını düşünmek, sokağın nabzını anlayamayanların başından beri düştüğü tipik bir yanılgıdan ibaretti, şimdi tek bir tesellimiz var, oda Yeni Belediye Başkanının çok dürüst ve çalışkan bir insan olması!

Sonuç itibariyle yazacak çok ama çok şey var. Ancak ne yazık ki AK Parti Kars’ta  kendi sonunu bizzat kendi eliyle hazırladı, bu yüzden kendi düşen ağlamaz, geride kaybeden  AK Parti ve AK Parti’ye gönül veren temiz dava insanları kaldı

Umarım AK Parti Genel Merkezi ve yöneticileri “Bir musibet bin nasihatten iyidir” sözünü asla unutmazlar!

 

Sonraki Yazı; ''Bozkuş Nerelerde Hata Yaptı''

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751