• BIST 2.980,00
  • Altın 1017.755
  • Dolar 17.9575
  • Euro 18.2508
  • Kars 28 °C
  • Ardahan 22 °C
  • Iğdır 34 °C

Kars Manşet ve yorumlarınız

Yargıç HARMANKAYA

Sevgili Kars manşet  okuyucuları; Açıkçası bu kadar kısa zamanda bu seviyeye geleceğimizi tahmin etmiyordum, yayın hayatımıza başlayalı yaklaşık 7 yıl oldu, bu süre zarfında çok emek ve karşılıksız para harcadık, aylık giderlerin 'Artık buraya kadar' dedirttiği dönemlerde bile  'Basının gücüne' inandığım için  bu işten  vazgeçmedim, şimdi Allah'a şükürler olsun Kars, Ardahan ve Iğdır bölgesinde günlük 40 Bin  ziyaretci sayımızla Doğu Anadolu bölgesinin en büyük yerel haber portalıyız. Öyleki ulusal anlamda büyük şirketlere reklam bannerları pazarlıyoruz, bu gelişmeleri siz okuyucularımızda büyük bir heyecanla izliyorsunuz, Kars Manşet artık büyük bir aile, yakında çok farklı çalışmalarla burada size hizmet vereceğiz, bu konuda İstanbul destekli teknik arkadaşlarımız, çok hummalı bir çalışma yürütüyorlar, herşey siz okuyucularımıza daha kaliteli çalışmalar sunmak adına...

Siz değerli okuyucularımızdan yorumlarla alakalı çok şikayet alıyoruz., Haber ve yorumlarda , Arkadaşlarımız tereddüt ettikleri konuları değerlendirirken daha  bir dikkatli davranıyorlar. Sorunlu haberler ve yorumlar  böylelikle yayınlanmadan eleniyor ya da sorunlu kısımları kaldırılarak yayına alınıyor.

İki haftadır köşemizde değerlendirebileceğimiz ciddi bir hata olmaması Kars Manşet adına mutluluk verici.

Haberlere ilişkin değerlendirecek bir sorun olmayınca, yorum konusunda gelen şikayetleri yeniden hatırlatmak istiyorum.

Aslında daha önce okurlarımızı bilgilendirdiğimiz bir konuyu tekrar değerlendirelim dedim.  Yorumların neden yayınlanmadığı konusunda şikayetler geliyor. Bir de yorumcularımız yayınlanmayan yorumların gerekçelerini kendilerine bildirilmesini istiyor.

Yorumların neden yayınlanmadığını daha önce bu köşede    bir kaç kez anlatmaya çalışmıştım. Şimdi  uzun uzadıya bu konuyu anlatmayacağım.

 Son dönemde yorum kurallarını sıkı sıkıya uyguladığımızı ve herhangi bir esneme olmayacağını tekrar hatırlatmak istiyorum. 

Bu kuralların yanında yorum yazmak için giriş yaptığınızda açılan küçük pencerede bazı kurallar yazıyor. Yorum yazmak için açılan pencerede yorumun tamamının büyük harfle yazılmaması gerektiği uyarısı bulunmasına rağmen hala tamamı büyük harflerle gelen yorumlar oluyor. Bu da okurların kuralları okumadığının açık bir göstergesi. Bu kurallara uyulduğu takdirde yorumlarınız yayınlanacaktır.

Okurlarımız yorumlarının neden yayınlanmadığını bize sorarken, yayınlanmama gerekçesinin okurlara bildirilmesinin ‘şık bir davranış’ olacağını belirtiyorlar.

Bu fikre katılsam da uygulanabilirliği konusunda sıkıntılar olduğunu baştan söylemek gerek.

Öncesinde yorum sistemimizden bahsetmek istiyorum.

Kars Manşet'e yorum yapmak için üye olmak gerekmiyor. Sitemizin 20 bin kayıtlı üyesi var. Günde ortalama 500 yorum geliyor ve bunların %90 nı hakaret ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar!

Yorumları yorum editörleri inceleyerek, yukarıda belirttiğimiz kriterlere uygun yorumları onaylıyorlar. Uygun olmayanları ise siliyorlar.  Yorumların editör panelinde görünmesi, gönderildikleri saate göre oluyor.
Tüm bu akış içerisinde editör yorumu hangi gerekçeyle sildiğini açıklamaya kalkarsa inanın yorumların yayınlanması oldukça aksayacaktır.

Mevcut sistemimiz içerisinde onaylanmayan yorumlara açıklık getirmenin imkanı olmadığı gibi, bu yorumlar sistemden  tamamen kalktığı için daha sonradan bunları değerlendirme durumumuz da yok. Tüm inisiyatif yorum editörünün...  Selam ve dua ile...

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751