• BIST 2.785,16
  • Altın 1033.639
  • Dolar 17.9027
  • Euro 18.2523
  • Kars 18 °C
  • Ardahan 16 °C
  • Iğdır 27 °C

Hude Kabulneke

Yargıç HARMANKAYA
Bugün manşet’ten yayınladığımız TCDD nin açıklaması şöyle;
“Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Kars'ta lojistik merkez yapılması zorunlu hale gelmiştir” denildi.
Açıklamanın Devamında bir gerçek su yüzüne çıktı,
şöyle ki;
“Erzurum’da OSB yanında bulunan Palandöken’de bir lojistik merkez kurma çalışmalarına başlanmıştır.” denildi.
Ve ardından şu ifadelere yer verildi;
“Diğer taraftan, kurulacak lojistik merkezlerin yer tespitinde, inşası devam eden Kars-Tiflis-Bakü Projesi’nin her hangi bir ilgisi ve etkisi bulunmamaktadır. Yapımları devam etmekte olan Kars-Tiflis, Kars-Iğdır demiryolu projeleri ile Kars-Sivas, Kars-Trabzon demiryolları da yapıldığında, aynı bölgede bulunan Kars ilimizin de önemi hiç kuşkusuz artacaktır. Rusya’dan, Gürcistan’dan, İran’dan, Türkiye’de ise Karadeniz ile iç ve batı kesimlerinden gelecek yüklerle uluslararası önemi de artacak olan Kars’a lojistik merkez yapılmasını zorunlu hale gelecektir. Yukarıdaki açıklamalardan da anlaşılacağı üzere, gelecekte Kars’a yapılması öngörülen lojistik merkezin, halen lojistik merkez kurulma çalışmaları devam eden Erzurum’a kaydırılması gibi bir durum söz konusu değildir.”
Bu ne demek biliyormusunuz?
Kars-Tiflis-Bakü demiryolu Projesi bitip tamamlanınca, Erzurum’un lojstik merkezi, Antrepoları ve tüm donanımı ile  bitmiş, tamamlanmış olacak, (bu kendilerinin açıklamaları) ve Kars, Ardahan, Iğdır’a hizmet verecek!
Sonra!
Aradan en az , üç ,beş yıl geçtikten sonra, Kars'lıların  sıkıştırmaları ve isyanları başlayınca  ve Erzurum lojistik merkezide artık kapasite açısından yetmeyince!
Kars’a yapılması zorunlu hale gelecek (miş)!
Ayıptır ya
Bu kadar Rezillik olmaz!
Yıllar önce Erzurum’a yapılan Üniversite’ye , Sayısı 15’i bulan Hastanelere, Havaalanına, Bölge Müdürlüklerine, Kısaca daha önce Kars’ın ve Kars'lının muhtaç kaldığı her şeye yeni bir şeyin daha eklendiği ve Kars’ın ikinci plana atıldığı bir projenin resmi kanıtı ve açıklaması!
Şimdi diyecekler ki; Kars’a da yapılacak!
Peki Karslı da onlara demez mi, birader tamam bize de yapılacak da, Proje biz de, kapı biz de, sınır biz de, son durak biz!
Erzurum’da İhalesi bitmiş İnşaat’ı başlamış!
Demiryolu bitmek üzere!
Bizde ise daha yatırım proğramına alınmamış,
Ortada fol yok yumurta yok!!!
Bizim lojistik merkezimizin yeri nerde?
Antrepolar nerede kurulacak
Taslak nasıl?
İhaleye çıkılacak mı?
İnşaat ne zaman başlayacak?
Öyle ya Erzurum’da inşasına başladığınızı kendiniz beyan ediyorsunuz!
 
Peki Erzurum’da başladınız şuan yapıyorsunuz, demiryolu bitince orası da bitmiş olacak ve hizmete başlayacak, e Güzel Bakanım, Güzel Genel müdürüm, Güzel Milletvekillerim! Peki suyun menbasını neden kurutuyorsunuz? Burada niçin böyle bir çalışma yapmıyorsunuz? Demiryolu projesi bittiğinde lojistik merkezi ve antrepoları da bitmiş,  hizmete hazır (Erzurum’a ihtiyacı ve bağımlılığı kalmamış) bir Kars neden hayal etmiyorsunuz?
Kars aptal
Kars’lı aptal
Bu açıklamayı yapanlar ve Sizler akıllı!
Hude kabulneke!!!
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim [email protected] Faks : 04742124751